Budujemy nasze życie w oparciu o to, co dostrzegamy i co słyszymy, warto do tej głowy wpuszczać informacje i obrazy, które będą miały korzystny wpływ na nasz rozwój intelektualny, emocjonalny i mentalny.
Okazuje się, że shit jest wszędzie. (wow)
W filmach też. Te z nich, które postanowiłam potraktować TOPowo, wg mnie budują, a nie rujnują. Więc jeślli interesuje Cię film o tym, jak parka poznała się przez łóżko, a później się w sobie zakochali, to uciekaj czym prędzej.
Może ktoś inny ma podobne gusta filmowe, ale tutaj pozycji w takim klimacie nie znajdziesz.
Filmy o miłości.

1. SZKOŁA UCZUĆ / A WALK TO REMEMBER (2002)

293932.1

Źródło: filmweb.pl

Klasyk. Uważam, że Szkołę Uczuć powinna obejrzeć każda ‚dojrzewająca’ dziewczyna. Film ukazuje wspaniałe wartości, piękną relację z Bogiem i życie w zgodzie z Nim i sobą. Chyba najbardziej jednak ujmujące w filmie jest to, jak niesamowity wpływ na życie innych ludzi ma jednostka. Polecam szczególnie młodym dziewczynom, które poszukują swojej tożsamości.

2. JEŚLI TYLKO / IF ONLY (2004)

Źródło: filmweb.pl

Ten flm w sposób szczególny uświadamia, że nie ma szansy na drugie życie. Że warto cieszyć się każdym dniem z tego, co w życiu dostajemy i sprawiać, by ludziom wokół nas żyło się lepiej.

To jedna z nielicznych pozycji, do której naprawdę chętnie wracam.
Uświadamia magię chwili.

3. DOM NAD JEZIOREM/THE LAKE HOUSE (2006)

Źródło: filmweb.pl

Źródło: filmweb.pl

 
Film z elementem fantasy. W niesamowity i intrygujący sposób splata historie dwóch obcych sobie ludzi, którzy żyją w innych rzeczywistościach.Uwielbiam takie filmy – ukazujące różne perspektywy. Do końca trzyma w napięciu. Nie ukrywam też, że ważnym elementem w tej pozycji jest obłędna gra jednych z moich ulubionych aktorów: Sandry Bullock i Keanuu Revesa.

4. PAMIĘTNIK/THE NOTEBOOK (2004)

Źródło: filmweb.pl

Źródło: filmweb.pl

Każdy z nas wie, że miłość to takie cuś, o co warto walczyć do końca. Film uświadamia, że nie ma nic ważniejszego niż miłość właśnie. Możemy tę dziurę zapychać różnymi rzeczami, pozornie nawet czuć się szczęśliwi przez moment, ale w gruncie rzeczy ta pustka daje o sobie znać co jakiś czas.
Rachel McAdams jest niesamowitą aktorką. W tym filmie również. Ale Ryan Gosling przechodzi samego siebie. Uwielbiam tę jego uroczą pozorną naiwność. Ogromną determinację.
Miłość, którą darzy swoją wybrankę aż onieśmiela.

5. MIASTO ANIOŁÓW/CITY OF ANGELS (1998)

247882.1

Źródło: filmweb.pl

Piękna historia o miłości niemożliwej. On jako Anioł zakochuje się w Niej – Człowieku.
Ten film w sposób szczególny podkreśla, że piękno jest w niewinności i dobroci. Brakuje mi w repertuarze współczesnego kina filmów tego kalibru.

6. LES MISERABLES / NĘDZNICY (2012)

Źródło: filmweb.pl

Źródło: filmweb.pl

Najpierw widziałam musical w warszawskim teatrze Roma, później był muzical w kinie. Miałam wysokie oczekiwania, bo występ w Romie bardzo podniósł poprzeczkę. Ale aktorzy nie zawiedli. Szczególnie mocno rozczuliła mnie Anne Hathaway – nie spodziewałam się, że ma takie możliwości wokalne.

Nie wspominam nawet o Hugh Jackmanie, Russell Crowe i seksownej Amandzie. Miód dla uszu.

7. I ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ / THE VOW (2012)

Źródło: filmweb.pl

Źródło: filmweb.pl

Miłość to decyzja – nie emocja.
Film oprócz tej wielkiej nauki wnosi fajną świeżość i poczucie, że piękny związek jest wówczas, gdy ludzie w nim uczestniczący świetnie się razem bawią. Rewelacja. No i pan Channing daje radę. 😉

8. MIŁOŚĆ W NOWYM JORKU/AUTUMN IN NEW YORK (2000)

Źródło: filmweb.pl

Źródło: filmweb.pl

Mmmm… Richard!
Kolejny raz nie zawodzi. Bardzo świetnie się sprawdza w roli mężczyzn z dużym ego.
Ten film jest piękny – to prawda. Oglądałam go co prawda bardzo dawno temu i nie wszystkie szczegóły pamiętam.
Dziś, gdy próbuję odtworzyć sobie w pamięci ten film – pamiętam tylko go. Rola Winony gdzieś mi umyka.
Jakkolwiek film rzeczywiście jest piękny.

9. ZATAŃCZ ZE MNĄ / SHALL WE DANCE (2004)

Źródło: filmweb.pl

Źródło: filmweb.pl

Uwielbiam filmy, które promują stałość. Ta cecha jest niesamowicie męska. No i oczywiście oglądać Richarda to sama przyjemność.

10. JEDEN DZIEŃ / ONE DAY (2011)

Źródło: filmweb.pl

Źródło: filmweb.pl

Fajny angielski styl. Humor tego filmu też jest specyficzny. Dziś – po jakimś roku od oglądania niewiele pamiętam, ale oceniłam wtedy na 9. Stąd to miejsce na mojej liście przebojów 🙂
Myślę, że scenariusz jest nietypowy, a przy tym bardzo ciekawy.
Nie jest to film wywołujący fale wzruszenia, ale na pewno skłania do refleksji.