Może o tym nie wiesz, ale jestem totalnym graczem. Uwielbiam planszówki, uwielbiam gry komputerowe, uwielbiam w końcu gry na urządzenia mobilne. No i dzisiaj postanowiłam polecić Ci trzy gry, które w ostatnich miesiącach zeżarły mnóstwo mojego wolnego czasu i prawie rozwaliły moje małżeństwo (żart).

Wszystkie gry, które polecam są pięknie wykonane. To jeden z podstawowych warunków, które musi spełniać gra, bym miała ochotę w nią grać, a w konsekwencji polecać innym. Wszystkie trzy mają fantastyczną fabułę i – last, but not least – każda z nich nie zabija ilością reklam. Z tego też powodu nie polecę Wam fajnej, choć szalenie irytującej z uwagi na reklamy Co jest grane?
Lubię gry wymagające analizowania. Jeśli zaliczyliście już przygodę z pozycjami typu „Escape room”, to dwie z trzech, które w tym tekście polecam na pewno przypadną Wam do gustu.
No to lecimy.

Najfajniejsze gry na telefon:

love you to bitsMój absolutny numer jeden w zestawieniu. Rzecz dzieje się w kosmosie, a głównym bohaterem jest Kosmo. To właśnie w jego rolę się wcielimy, by odszukać rozproszone po planetach części ciała miłości jego życia – Nova.
Tak się składa, że Nova jest robotem, który rozsypał się w drobny mak po nieszczęśliwym wybuchu, w którym miała nieprzyjemność uczestniczyć. Kosmo nie może sobie z tym faktem poradzić i postanawia zrobić wszystko, by złożyć ją z powrotem do kupy.

Szuka więc resztek swojej ukochanej na wszystkich planetach, pod każdym kamieniem. To stanowi główny cel każdego z zadań, z którym podczas gry się zmierzymy. Jednocześnie Kosmo – uosobienie romantyzmu – stara się z każdej planety przywieźć swojej Robokobcee jakiś drobny upominek. Awww…

Nie mogę też nie wspomnieć o melodii, która towarzyszy w chwilach, gdy Kosmo wręcza prezenty swojej dziewczynie. JEST BAJECZNA, autentycznie wzruszająca. Generalnie cała ścieżka dźwiękowa jest cudna i tylko z tego powodu warto pobrać grę na swój telefon.
Skala zniszczeń: zaniedbany blog i fanpage, głodzony mąż, wiecznie rozładowana bateria.
Ocena: 9,5/10 – standardowo 10 zostawiam na czarna godzinę

robbery bob 2: double-trouble Gra polega na tym, że wcielamy się w postać złodzieja, którego głównym zadaniem – jak się pewnie domyślacie – jest obrabowanie budynków z drogocennych przedmiotów i pieniędzy.
Im Bob będzie przebieglejszy, tym więcej pieniędzy znajdzie się na naszym koncie (nie dosłownie, głuptasie!), które pózniej będziemy mogli przeznaczyć na dodatkowe power-upy. Przebiegłość Boba oceniania jest na trzech płaszczyznach: czas – czy wyrobił się w czasie, który został na rabunek nałożony; gifty – czy udało mu się zebrać wszystkie przedmioty i pieniądze z budynku; niewidzialność – czy podczas rabunku zauważył go ktoś z domowników.

 

Robbery Bob 2: Double-Trouble to kontynuacja pierwszej części rozbójniczych przygód Boba. Co prawda sama zaczęłam od części pierwszej, ale Wam polecam dwójkę. Jest dużo ładniej zrobiona i zdecydowanie fajniej przemyślana.

Skala zniszczeń: tylko trochę głodzony mąż.
Ocena: 8,5/10

compas point: westCześć, mam na imię Ula i jestem uzależniona od Westa!
Tak bez wątpienia powiedziałabym kilka miesięcy temu. 🙂 Moglibyście potwierdzić to u Melancholika, ale pewnie na niewiele by się to zdało, bo on w tym uzależnieniu bardzo mnie wspierał. 😉
Westa od pozostałych dwóch gier, które Wam tu rekomenduję odróżnia to, że można w nią grać online. To fajna opcja z tego względu, że Compas Point do gra strategiczna, wymagająca kombinowania. Wiadomo – komputery mogą zastąpić nas w wielu czynnościach, ale w myśleniu i nieustannym analizowaniu nie nastąpią nas nigdy!

 

W dużym skrócie – znajdujemy się na Dzikim Zachodzie i pomagamy szeryfowi bronić jego miasteczka przed natarciem złych ludzi (czyt. innych graczy). Jednocześnie sami możemy ich atakować, wykradać tym samym zgromadzone złoto i zasoby. Pomocnym w tym zadaniu okaże się fakt, że dysponujemy własnym wojskiem, które możemy szkolić i rozwijać.

Gry polegające na ciągłym zbieraniu zasobów, analizowaniu zysków i strat są strasznie uzależniające i mimo całej sympatii jaką miałam do Westa, usunęłam ją ze swojego telefonu i nie gram. Natomiast jeśli ktoś lubi tego typu gry i posiada mnóstwo wolnego czasu, to ja Compas Point: West bardzo polecam.

Skala zniszczeń: tera nima!
Ocena: 7,5/10

A Wy macie jakieś swoje ulubione gry? Polecicie mi coś podobnego do Love you to bits albo Robbery Bob 2: Double-Trouble?