Zastanawiam się ilu z Was, po tej serii trudnego do zniesienia gorąca, mówi pod nosem: oho, właśnie nadchodzi moja ulubiona pora roku! 😉

W Manchesterze co prawda nie było AŻ tak strasznie, jednak mimo wszystko zdarzyło mi się kilka razy zatęsknić za tym jesiennym chłodnym powietrzem, snując w głowie wizje tego jak cudownie będzie wskoczyć pod ciepły koc i popijając ciepłą herbę, oglądać filmy.

Wygląda na to, że już nie muszę tęsknić, bo jesień coraz bardziej depcze po piętach. Jeśli więc, podobnie do mnie, to co w jesieni uwielbiasz najbardziej to wieczory filmowe, mam dla Ciebie listę kilku naprawdę wciągających tytułów.

WHAT HAPPENED TO MONDAY / SIEDEM SIÓSTR | 2017

siedem sióstr 2017

Źródło: netflix.com | Zobacz zwiastun

Kraj jest przeludniony. Zostają zaostrzone przepisy, mówiące o tym, że na każdą rodzinę przypada maksymalnie jedno dziecko.
Wtedy rodzą się one – siedmioraczki. Muszą jakoś przetrwać w kraju, w którym nie są mile widziane. Jakiś czas później jedna z nich znika, a w ich idealnie zaplanowany świat wkrada się panika. Co stało się z Monday?

THE PURGE / NOC OCZYSZCZENIA | 2013

noc oczyszczenia 2013

Źródło: filmweb.pl | Zobacz zwiastun

W kraju panuje najniższy wskaźnik przestępczości od lat. Nie ma gwałtów, kradzieży i zabójstw. Brzmi jak kraina wiecznej szczęśliwości, prawda?
Zapłatą za te statystyki jest natomiast zgoda na jedną noc w roku, w której każde przestępstwo jest dozwolone. Możesz więc zabić swoją córkę, matkę, teściową czy sąsiada bez jakichkolwiek konsekwencji prawnych.

NAJPIERW ZABILI MOJEGO OJCA / FIRST THEY KILLED MY FATHER | 2017

najpierw zabili mojego ojca

Źródło: netflix.com | Zobacz zwiastun

Wspomnienie z dzieciństwa pisarki i działaczki na rzecz praw człowieka Loung Ung, która w wieku 5 lat, razem z rodziną, zostaje pozbawiona dachu nad głową, a jej poczucie bezpieczeństwa zostaje gwałtownie zachwiane.
Na Kambodżę, w której dziewczynka się urodziła, w latach 1975-1979 najeżdża ugrupowanie Czerwonych Khmerów, które ma na celu przejęcie w kraju władzy politycznej.
Historia pięknie opowiedziana oczami dziecka, które widzi, czuje, choć nie wszystko rozumie.
Trochę cieższy kaliber, ale historia na pewno warta zobaczenia. No i w reżyserii Angeliny Jolie!

GET OUT / UCIEKAJ! | 2017

uciekaj 2017

Źródło: filmweb.pl | Zobacz zwiastun

Ciemnoskóry chłopak wybiera się ze swoją dziewczyną do jej rodziców na weekend. To ma być sielski wypad za miasto, reset od codzienności.
I na początku wszystko zapowiada, że tak właśnie będzie. Po czasie chłopak jednak czuje, że miejsce w którym się znajduje nie jest bezpieczne.

Jeśli jakimś cudem umknął Ci ten film, to leć i nadrabiaj. Daniel Kaluuya jest doskonały!!

WHEN WE FIRST MET / GDY SPOTKALIŚMY SIĘ PIERWSZY RAZ | 2018

kiedy spotkalismy sie pierwszy raz

Źródło: filmweb.pl | Zobacz zwiastun

Noah dostaje szansę sprawdzenia co by zrobił gdyby w pewnym momencie z przeszłości podjął inną decyzję. Czy wówczas droga jego i dziewczyny, która za kilka dni miała wyjść za mąż by się przecięły?
Lekka i zabawna komedia o tym, że czasem odpowiedzi szukamy nie tam, gdzie trzeba.

THE MOUNTAIN BETWEEN US / POMIĘDZY NAMI GÓRY | 2017

pomiędzy nami góry 2017

Źródło: filmweb.pl | Zobacz zwiastun

Ben i Alex poznają się na lotnisku. Ich loty ze względu na szalejącą burzę zostają odwołane. Obojgu jednak spieszy się na tyle, że razem postanawiają wynająć mały samolot, którym dolecą do swoich ważnych spraw. Jak się pewnie domyślacie, samolot rozbija się w górach, w których nasi bohaterowie uparli się przetrwać.

SLEEPING WITH THE ENEMY / SYPIAJĄC Z WROGIEM | 1991

sypiając z wrogiem 1991

Źródło: filmweb.pl

Piękna i młodziutka Julia Roberts w roli kobiety zdeterminowanej do wydostania się ze szponów psychopatycznego męża sadysty. I chociaż nie jest to zadanie szczególnie proste – małżeństwo mieszka na, praktycznie wyludnionym, kalifornijskim wybrzeżu, kobiecie wpada do głowy rewelacyjny pomysł na wydostanie.

SE DIO VUOLE / JAK BÓG DA | 2015

Jak Bóg da

Źródło: filmweb.pl | Zobacz zwiastun

Ceniony chirurg i zatwardziały ateista, który dowiaduje się, że jedyny syn, który miał pójść w jego ślady zdecydował się zostać księdzem.
Rewelacyjna, opisana w typowo włoskim stylu komedia o tym, że Bóg ma plan dla każdego!

 

Jakiego gatunku filmy lubisz szczególnie oglądać w chłodniejsze wieczory? Czy wśród wymienionych znalazłaś coś ciekawego dla siebie?