Kwarantanna dopadła już chyba wszystkich co? Na wyspach co prawda nieco później niż w każdym innym kraju, ale i my doczekaliśmy się tego momentu, kiedy nie musimy wychodzić z domu narażając swoje i innych życie na niebezpieczeństwo.

Tak się złożyło, że przez następnych kilka tygodni jestem na urlopie, co w całej tej nie bardzo pozytywnej sytuacji, jest jakimś pozytywem.
Oczywiście już się zmobilizowałam do wiosennych porządków – zmieniłam pościel, wyprałam stertę ubrań, odchudziłam szafę z ciuchów, w które kiedyś na pewno miałam się jeszcze zmieścić.

Kurcze.. zawsze myślałam, że trzymanie ciuchów z lepszych czasów to jakiś turbo motywator i żeby za nic w świecie ich nie wywalać, bo jeśli to zrobisz, to tak jakbyś już się poddała.
Mnie to w ogóle nie motywuje. Więcej – tyję, a potem po miesiącach sprawdzając te rzeczy, czuję się paskudnie. A na chandrę wiadomo jakie lody najlepsze!

No więc – wszystkie seriale obejrzane, filmów na wishliście tyle, że mogłabym oglądać bez przerwy przez następne tygodnie, no ale trzeba to oglądanie czymś urozmaicić, więc pomyślałam o kilku rzeczach, którymi mogłabym się zająć (albo którymi ty mogłabyś) w międzyczasie netflixowania.


PRZEJRZEĆ I WYWOŁAĆ ZDJĘCIA (ALBO ZROBIĆ FOTOKSIĄŻKĘ)

print fotoksiazka

Zdjęcia to coś, na co większość z nas nigdy nie ma czasu. Bo jak z tysięcy zdjęć jednej pozycji wybrać TO jedno? Ja rozumiem, też tam byłam. Teraz, gdy w sumie nic cię nie goni i masz trochę więcej na to przestrzeni i czasu, może to dobry pomysł na przejrzenie zdjęć, wywołanie niektórych z nich albo stworzenia fotoksiążki.
Ja wszystkie swoje fotoksiążki wywołuje w printu. Kiedyś wam pisałam i wciąż polecam – o tutaj!


UŁOŻYĆ PUZZLE (ALBO LEGO)

Dobra, przyznaje bez bicia – nie mam cierpliwości do puzzli, zwłaszcza jeśli jest ich w pudełku tysiące, a dodatkowo twoje mieszkanie ma jakieś 20 m wielkości. No ale! Puzzle to super sprawa i może też tej cierpliwości trochę uczą. A jak wciągną, to możesz tak siedzieć i nim się obejrzysz, będzie jutro!


POBAWIĆ SIĘ W PROJEKTANTA WNĘTRZ

Bo kto powiedział, że to tylko dla pro? Tutaj znajdziesz kilka fajnych narzędzi do projektowania wnętrz.


PODSZLIFOWAĆ CV

Kwarantanna w końcu się skończy i trzeba będzie wracać do robo. Może warto zainteresować się jakimiś kursami online, na które nigdy nie było czasu? Gdy już wszystko wróci do normy, niech twój pracodawca ma dodatkowy powód, żeby trzymać cię w firmie. W końcu, who knows jak to wszystko się skończy?


NAUCZYĆ SIĘ ROBIĆ PAZNOKCIE

To idealny moment na to, żeby rozwinąć swoje artystyczne umiejętności, a przy okazji zadbać o paznokcie. Możesz kupić zestaw startowy i właściwie zacząć od razu. Polecam również tym, którzy borykają się z nawykiem obgryzania paznokci. Znowu – nie dość że być może oszczędzisz sobie wirusa, to dodatkowo będziesz miała śliczne pazury. Tyle wygrać! Osobiście wypróbowałam zestawy startowe od semilac i neonail i z tych dwóch bez wahania polecam tę drugą firmę.

Możesz też kupić flexygel i paznokcie od Elisium i pobawić się w turbo przyspieszone pazury. Tutaj film instruktażowy. W tym przypadku polecam też kupić jakąś frezarkę, będzie łatwiej później okiełznać te wszystkie niedoskonałości.


NAUCZYĆ SIĘ RYSOWAĆ

Bardzo bym się chciała nauczyć rysować. Manualnie to już chyba dawno się poddałam, ale cyfrowo – czemu nie. Na rynku jest całe mnóstwo fajnych aplikacji, które pomagają okiełznać ciągłe wychodzenie poza krawędzie. Np. Procreate. Jak patrzę na takie cudeńka, to aż mnie nosi, żeby samej sprobować. A czemu nie? Rysik już kupiony!

https://www.instagram.com/illustrateria/

O, albo możesz jeszcze ogarnąć coś takiego jak malowanie po numerach – na tej stronie kupisz gotowe zestawy, a poniżej możesz się ładnie zainspirować 😉 Ja na swój zestaw z ebaya czekam z niecierpliwością!

Artimento – sztuka odpoczynku from Artimento on Vimeo.


NAUCZYĆ SIĘ NOWEGO JĘZYKA

Hiszpański, Włoski, a może Francuski? W końcu to całe gówno się skończy, jeszcze będziemy się kąpać w słonecznej Italii, zobaczysz. Może wtedy zakolegujesz się z jakimś Włochem. Znajomość języka na pewno się wtedy przyda! Not just italian, if you’re lucky 😉


OBEJRZEĆ AUSTRALIJSKI #MAFS

Dla widoków i dla blichtru oczywiście ;D No i dla dramy, bo tej w australijskim mafcie nie brakuje. Kochom! Jedyny powód, dla którego co miesiąc przedłużam vpna. O tutaj możesz obejrzeć – Married at First Sight

A, swoją drogą miesiąc vpn za darmo możesz dostać używając tego linku (ja wtedy też dostanę, więc win-win) 🧞


POGRAĆ W PLANSZÓWKI

Planszówki fantastyczne na wszystko. Od siebie polecam: Survive, Colt Express, Catan, Potwory w Tokyo. A pozostając trochę w temacie, który całą ta kwarantannę nam zmajstrował, to polecam taką fajną grę, w którą możecie grać nawet w dwie osoby – Anyszczepionkowcy. Pro-szczepionkowców uspokajam – to tylko przewrotna nazwa.


USZYĆ UBRANIA, POŚCIEL, MASKOTKĘ

Czy czego tam dusza zapragnie.

A jeśli wolisz klasyczny chill przed telewizorem, sprawdź też jakie filmy i seriale polecam:

  1. 8 Filmów, do których chętnie wracam – tutaj
  2. Moje top 10 filmów o miłości – tutaj
  3. 5 filmów z Meryl Streep, które mogłabym oglądać codziennie – tutaj
  4. Kilka seriali na Apple TV+, które polecam – tutaj
  5. 5 rzeczy, za które kocham The Office – tutaj

O I jeszcze – dla fanów podcastów, oto kilka moich ulubionych podcasterów.