Lubię ciężkie filmy. Im więcej w nich rozkminiactwa tym lepiej. Lubię też przewidywalne horrory, w których jedynym co straszy jest cisza przerwana jakimś turbo głośnym hukiem. Wiosenną porą natomiast preferuję kino lekkie. No i takie dzisiaj polecam.

MÓJ CHŁOPAK SIĘ ŻENI / MY BEST FRIEND’S WEDDING | 1997

Urocza, choć nieco chłopska Julianne (Julia Roberts) dostaje telefon od swojego najlepszego przyjaciela, który oznajmia jej, że za tydzień bierze ślub i bardzo by chciał, by jego najwierniejsza przyjaciółka pojawiła się na tym wydarzeniu w roli drużby. Julianne uświadamia sobie co może stracić i postanawia zrobić wszystko, by do ślubu nie doszło.

WIELKI PODRYW / HEARTBREAKERS | 2001

Jaki zostać milionerem? Jest na to całe pierdyliard pomysłów. Jedne skuteczne, inne mniej. Jednym z takich pomysłów może być poślubienie milionera. Taki właśnie plan konsekwentnie wcielają w życie Page i Maxine, czyli matka z córką, z których ta starsza poślubia bogatych facetów, po czym, ta młodsza prowokuje tychże do zdrady, w konsekwencji zgarniając pokaźną sumkę w ramach zadośćuczynienia. Wydawałoby się przepis idealny. Co, jeśli dodamy do niego składnik piękny, choć nie zawsze pożądany – miłość?

DZIEŃ DOBRY TV / MORNING GLORY | 2010

Becky (Rachel McAdams) zostaję producentką programu śniadaniowego, który od miesięcy traci oglądalność. Jej zadaniem jest tę oglądalność oczywiście podbić. Aby tak się stało, staje dosłownie na rzęsach, pracuje niemal bez przerwy, wynajduje kolejne pomysły na to, jak uatrakcyjnić program, czy oferuje pracę jednemu z najlepszych, choć stanowczo nie najsympatyczniejszych, prezenterów wiadomości w kraju. Czy może to się skończyć dobrze?
No jeśli w filmie gra na raz Diane Keaton, Harrison Ford i Rachel McAdams to musi się to skończyć dobrze.

NIE WIERZCIE BLIŹNIACZKOM / THE PARENT TRIP | 1998

Nie wierzcie bliźniaczkom to zdecydowanie mój film dzieciństwa. Pamiętam dokładnie dzień, kiedy przełączając kanały w telewizorze, na niego trafiłam. Zakochałam się niemal natychmiast. Wtedy nie znałam jeszcze jego tytułu i totalnie nie wiedziałam jak – ponad przełączaniem kanałów w nadziei, że historia się powtórzy – mogłabym go znaleźć.
Aż nadszedł ten dzień. Och, jaka to była radość, to nigdy nie zrozumiesz.

W każdym razie – dwie dziewczynki z różnych krajów trafiają na te same kolonie. Jedna z nich to lubiąca rozrabiać chłopczyca. Druga – dobrze wychowana młoda dama. Gdy dochodzi do ich konfrontacji, z miejsca rzucają się w oczy dwie rzeczy – to jak niesłychanie są do siebie podobne i jak bardzo za sobą nie przepadają.
Czy z tej mieszanki może zrodzić się coś dobrego? W rolę bliźniaczek wciela się cudowna, młodziutka Lindsay Lohan.

ANNA MARIA W KRAINIE TELENOWELI / ANA MARIA IN NOVELA LAND 2015

Anna Maria to normalna dziewczyna marząca o blichtrze i sławie. Oglądając swoją ulubioną telenowelę, głośno marzy o takim życiu. Nazajutrz budzi się jako bohaterka tegoż właśnie serialu, a potem próbuje się w tym świecie intryg, gdzie nikt nikomu nie ufa i każdy każdemu podkłada świnie, odnaleźć.

Nie jest to ambitne kino, ale fajnie mi się to oglądało ;D

LICENCJA NA MIŁOŚĆ / LICENSE TO WED 2007

Ben (John Krasinski) i Sadie (Mandy Moore) tworzą piękną, zakochaną w sobie parę. Gdy Ben oświadcza się dziewczynie, niemal natychmiast przystępują do przygotowań ślubnych, których nieodłącznym elementem jest kurs przedmałżeński. Tak trafiają do nieco ekscentrycznego Wielebnego Franka (Robin Williams), który uczucie swoich podopiecznych stawia pod sporym znakiem zapytania.