Pierwszy raz od wielu miesięcy wybraliśmy się z mężem do centrum Manchesteru w weekend. Wyszliśmy z domu bardzo wcześnie przekonani, że tym sposobem uda nam się ominąć tłumy na ulicy i w restauracjach. Bo musicie wiedzieć, że tutejsi za nic sobie mają wirusa i nierzadko nie mogliśmy z mężem wyjść z podziwu jak normalnie toczy się tu życie, gdy w Polsce ludzie ledwo z domu wychodzą.

Wciąż jeszcze sporo knajp się nie otworzyło po lockdownie, niektóre w ramach kompromisu oferują wyłącznie wynos, są te serwujące jedzenie na miejscu, ale na zewnątrz (jak na przykład Platzki, które chcieliśmy wypróbować bo polecało nam to miejsce kilka osób, ale że otwierali się dopiero o 14, a my byliśmy głodni już o 12 to stwierdziliśmy, że przejdziemy się tam innym razem).

Dzisiaj zabiorę was na spacer po fajnych knajpach w Manchesterze, do których warto się wybrać – dobrze się najeść, a i im przy okazji sypnąć trochę grosza po tym trudnym finansowo okresie.


SMOKEHOUSE

Image: Carl Sukonik

Zaczynamy z grubej rury, bo od steków, burgerów i frytek z batatów. Jeśli chcesz zjeść konkretnie i ze smakiem (może niekoniecznie zdrowo), to koniecznie idź do Smokehouse. Wyjdziesz totalnie obżarta, nie zapłacisz dużo i polecisz to miejsce znajomym. Gwarantuję.

manchestersmokehouse.co.uk

👉 manchestersmokehouse.co.uk


AUSTRALASIA

australasia.uk.com

Autralasia to miejsce, do którego wybierasz się nie tylko po to, żeby smacznie zjeść, ale również po experience. Przepiękna i klimatyczna restauracja w samym sercu Manchesteru – Deansgate. Osobiście mam do tego miejsca szczególny stosunek, bo tam właśnie świętowaliśmy z mężem naszą trzecią rocznicę ślubu.

👉 australasia.uk.com


SALVI’S

salvismanchester.co.uk

Czyli podróż kulinarna do pięknej Italii. Nie jest to może miejsce najbardziej klimatyczne jeśli chodzi o wystrój, ale będąc tam czujesz się niejako jakbyś była jedną nogą we Włoszech. Właśnie przez jedzenie, ale też fakt że właścicielami restauracji i kelnerami są Włosi. Mocno polecam.

👉 salvismanchester.co.uk


TOPS BUFFET RESTAURANT

tops-restaurants.co.uk

Minęło trochę czasu od naszej wizyty w TOPs buffet, ale mimo tych wielu miesięcy, wciąż uważam, że to jedna z fajniejszych knajp w Manchesterze. Dania serwowane są w formie bufetu, więc za naprawdę bardzo niską kwotę (£15-£17) na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.
Pysznie, klimatycznie i wallet friendly 😉

tops-restaurants.co.uk

👉 tops-restaurants.co.uk


HAPPY SEASONS

happy-seasons.co.uk

Jak się ma męża uwielbiającego chińskie żarcie, to siłą rzeczy chodzi się w miejsca takie jak Happy Seasons 😉 Zdecydowanie najlepsza chińska knajpa, w której jadłam (a wypróbowałam już sporo). Od siebie polecam – Roast Duck Cantonese Style.

👉 happy-seasons.co.uk

No, to idźcie i jedzcie.. 🙂