9 typów mężczyzn, których warto unikać

Zdanie me – choć subiektywne – bardzo przemyślane. Mężczyźni, których opisuję przedstawiają te z typów, których nawet nie chcę spotkać, a co dopiero myśleć o ‚czymkolwiek’, ‚kiedykolwiek’.
Zapraszam i liczę na Wasze opine i komentarze. :)
NR 1. NIERÓB

Źródło: Nierób

„Maaaamoooo, kiedy będzie obiad?”
„Uprałaś skarpetki?”
„Masz pożyczyć 5 zł?”
… czyli ja będę leżeć, a Ty się mną zajmij. Typowy Nierób. Znam kilku takich spryciarzy. Chociaż – uwaga –  ten typ potrafi naprawdę dobrze się kamuflować. Zrobi Ci obiad, gdy przyjdziesz. W jego pokoju prawdopodobnie będzie czysto – chociaż dosłownie chwilę przed Twoim przyjściem można było w nim znaleźć wszystko. Łącznie z pleśnią.
Ten typ zwykle całe dnie spędza przed komputerem, ale lubi sprawiać wrażenie człowieka zajętego i bardzo pracowitego. Dlatego, gdy uda Ci się dojrzeć bałagan w jego pokoju, najpewniej pojawił się tam, bo typ nr 1. nie miał czasu, by w nim posprzątać.
Przelotny flirt jak najbardziej – ale nie jest to pretendent do związku na całe życie.
No… chyba, że lubisz prać, sprzątać, gotować, opiekować się dziećmi, pracować, USŁUGIWAĆ. Wtedy mogę Cię nawet z jednym zapoznać :)
NR 2. WIECZNE DZIECKO

Źródło: Wieczne dziecko

Obraz faceta grającego w gry już nie budzi takiego niesmaku jakby to miało miejsce kilka lat temu. Mam wrażenie nawet, że stało się to tak popularne, że dla wielu z nas normalne.
Czy aby na pewno?
„Kochanie, z kranu cieknie woda, mógłbyś to sprawdzić?
Zaaaraz. Tylko przejdę misję”
Oczywiście – ani Ona, ani tymbardziej On – nie wiedzą, że przejść misję to ją PRZEJŚĆ, a nie zostać zabitym. Gdyby mężczyzna ów na myśli miał tę drugą sytuację, może i po 5 minutach by podszedł. A tak czekasz… i czekasz… i czekasz.
Nie od parady wzięły się żarty o kochanku – hudrauliku.
Przy Typie nr 2. taki hydraulik może okazać się największą radością w domu. A wszyscy wiemy, że facet, który poza tym, że nieziemsko pachnie, potrafi jeszcze przywiercić gwoździa, pomalować ściany, czy naprawić kapiacy zlew jest na wagę złota.
NR 3. DAMSKI BOKSER

Źródło: Damski bokser

Istnieją kobiety, które poznały się na porywczości i gwałtownym usposobieniu faceta po ślubie. Są maltretowane, Zastraszane. I gnębione.
Bardzo często związek z takim mężczyzną kończy się utratą przyjaciół, zdrowia, czy nawet życia.
Czy istnieje szansa na zorientowanie się w porę czy mężczyzna, którego pieszczotliwie nazywamy – Kotkiem – w rzeczywistości nie jest niebezpiecznym tygrysem?
Myślę, że tak.
Tymbardziej, że w przeciwieństwie do pokolenia naszych rodziców, nam nie często zdarza się pobierać po kilku miesiącach znajomości.
Myślę, że aby wziać pod lupę swojego faceta, by stwierdzić jego ewentualne podudki do używania przemocy, warto poobserwować jego stosunek do rodziców. Jak mówi o ojcu i co mówi. Czy traktuje go jak autorytet, czy raczej go nie szanuje? A co z matką? Czy zdarza się, że w Twoim towarzystwie ją poniża, obraża lub nawet używa przemocy? A co z rodzeństwem? Czy zdarza/ło się, by Twój partner któreś z nich (kobiet) uderzył czy nawet obraził?
Jest więcej niż prawdopodobne to, że skoro nie szanuje kobiet w swoim domu, Ciebie też nie będzie szanował. Przyjrzyj się temu koniecznie. Albo kup sobie zapas okularów przeciwsłonecznych.
NR 4. PODRYWACZ

Źródło: Podrywacz

Podrywacz – czyli krótkodystansowiec. Ktoś, komu udaje się zrobić dobre wrażenie na wielu kobietach – zwykle do pierwszego seksu. Tak uogólniam – bo to równie dobrze może być coś innego.
Podrywacz to jeden z niewielu typów, który naprawdę trudno jest rozszyfrować. Może być bardzo perfidny w podrywaniu (np. na Twoich oczach podrywa inne kobiety). Wtedy sprawa jest prosta, albo robi to wszystko zdala od Ciebie – wtedy sytuacja nieco bardziej się komplikuje.
Jakkolwiek, odnoszę wrażenie, że nawet w tym przypadku jesteśmy w stanie zorientować się czy miłe słówka/kwiatuszki bez okazji/ drogie prezenty od ukochanego są wynikiem uczucia, którym nas darzy, czy raczej manipulacją.
NR 5. SŁOMIANO-ZAPAŁOWIEC

Źróło: Słomiano-zapałowiec

Czyli ktoś, kto szybko zaczyna i tak samo szybko kończy. I nie, nie mam na myśli seksu. ;) Chociaż… może i w tej sferze sytuacja wygląda podobnie.
Ten typ mężczyzny co chwile ma jakiś nowy pomysł. Gdy o nim mówi, słychać pasję, a głos przepełniony jest całą masą pozytywnych emocji. Potrafi być intrygujący i magnetyczny – szczególnie na początku, kiedy jeszcze nie wiesz, że pomysł, o którym Ci opowiada nigdy nie dojdzie do skutku. Typ Nr 5. charakteryzuje się brakiem konsekwencji i dyscypliny. Mógłby osiągnąć wiele, ale tylko wtedy, gdyby ktoś realizował po kolei jego wizje.
…sam raczej nie zaryzykuje.
NR 6. WAŻNIAK

Źródło: Ważniak

„Moja racja jest bardziej mojsza niż twojsza”
Ważniak. Wbrew pozorom to jeden z najmniej szanowanych przeze mnie mężczyzn. Gdy ktoś się z nimi nie zgadza, robią wymowny wyraz twarzy, który sprawia, że masz się ochotę zapaść pod ziemię. Z Ważniakami najczęściej nie mają problemu osoby, które godzą się na wszystko i nie mają własnego zdania. Ważniacy często określają się mianem Loży Szyderców. Słabe.
Jak dla mnie.
NR 7. BRUDAS

Źródło: Brudas

Nie wiem czy typ wymaga komentarza. Niechluj. Brudas. Pod każdą postacią. Brudas tyczy się zewnętrza – a z tym zaniedbanych/podartych/brudnych/przepoconych ubrań, ale także tego, w jakim stanie jest jego pokój. I otoczenie.
Chociaż podobno wszystkiego można się nauczyć – nawet sprzątać i dbać o siebie, to jakoś nie potrafię wyobrazić sobie, żeby uczyć przyszłego męża/ ojca moich dzieci tego, by o siebie dbał.
Come on.
NR 8. PODATNY NA UZALEŻNIENIA

Źródło: Podatny na uzależnienia

Na początku napisałam „Alkoholicy”. Ale po namyśle stwierdziłam, że przecież alkoholizm to nie jest jedyny problem. Papierosy. Narkotyki – używki.
Podatność.
Warto zwrócić uwagę, czy chłopak, z którym się spotykamy, lubi sobie ‚golnąć’. Czy robi to często? Jaki ma stosunek do papierosów? Do osób palących, pijących? Czy lubi stan upojenia alkoholowego.
Nie jest tak, że istnieją jakieś regułki, do ktorych szablonowo trzeba się stosować w przypadku tego typu. Bo każdy przykład alkoholowy jest troszeczkę inny od drugiego i nie zawsze wszystko można potraktować w ten sam sposób.
Dlatego też może zostawię ten punkt na ewentualnie dyskusje (na które liczę:)
NR 9. MANIPULANT

Źródło:Manipulant

„Po co masz pracować, Kochanie? 
Ja będę pracował, a Ty w tym czasie zajmij się domem i dziećmi.”
Trudny typ. Trudno go też rozpoznać. Kobieta zakochana często nie wie, że jest elementem manipulacji. Przebiegły manipulant przedstawi sytuację w ten sposób, że będziesz pewna, że kieruję się Twoim dobrem. A to nie musi być prawda. Manipulant zwykle kieruje się wyłącznie swoim dobrem i interesem.>„Pójdziesz do pracy, jak dzieci troszkę podrosną.”
Osobiście nie mam nic do kobiet, które zajmują się domem, ale TYLKO w sytuacji, gdy nie rezygnują przy okazji z własnych marzeń/ambicji/celów.

2,992 total views, 9 views today

 • Jak to dobrze że mój facet nie ma żadnej z tych cech :)

 • Bardzo ciekawie opisałaś typy facetów nienadających się do wspólnego życia. Pozdrawiam.

 • Co jeśli spotkamy mieszankę wszystkich typów w jednym osobniku?
  To pytanie retoryczne :) Rzadko się zdarzają, ale istnieją, niestety….

 • HEj, trafiłam tu zupełnie przypadkiem, ale jakoś tak fajnie czyta mi się to co piszesz i pozwole sobie zostać na dłużej. Mam na imię Kasia i pozdrawiam serdecznie :)

 • Bardzo mi miło, że komuś podoba się to, o czym/jak piszę :) zapraszam serdecznie, będzie mi bardzo miło wszystkich Was gościć :)

  Cześć Kasiu!

  Urszula.

 • Ktoś mi kiedyś powiedział, że kobiety wybierają mężczyzn, którzy są charakterem podobni do ich ojców. I coś w tym jest.

 • Swietne! Bardzo trafnie ujete :-)

 • kij

  czy sa jakies inne typy niz wymienione??to sa cechy osobowosci wszystkichh ludzi

 • Jest pełno typów… Te, które wymieniłam wydawały mi się na dany moment kluczowe.
  Zauważ, że to tekst z maja… :)